Haritanın Gör Dediği
Yazar: Kahraman GÜNDÜZ   |    Yayın Tarihi: 16 Şubat 2016   |    1161 Kişi tarafından görüntülendi.

“Acı olmasaydı, tatlı hiç bu kadar tatlı olmazdı.”

Grease Film Repliği

 

 

Pek Muhterem Dostlar,

 

Yazımıza başlamazdan evvel, yekten sizinle bir harita paylaşmak istiyorum:

 

 

Bu harita bir yerden tanıdık geliyor mu size de? Evet, burası Türkiye’nin doğusu ve birileri bu haritanın üzerinde çalışmakta!

 

Ve dostlar, bu harita Moskova’da bir duvarda asılı an itibariyle. Geçtiğimiz günlerde PYD, hani HDP eş başkanı Figen Yüksekdağ’ın sırtını dayadığı PYD, Moskova’nın göbeğinde bir ofis açtı. İşte o ofisin duvarını ve aynı zamanda Rusya’nın hayallerini süslemekte bu harita.

 

Ayrıca HDP’nin bir diğer eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın yaklaşık iki ay önce Rusya’ya gidip Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile kapalı kapılar ardında görüşmüş olduklarını bilmem hatırlatmama gerek var mı?

 

Yukarıdaki fotoğrafın alt kısmında bir şerit daha görünmekte dostlar, dikkat ettiniz mi? Burası da H’den H’ye (Hakkâri’den Hatay’a), güney sınırımızı tamamen kuşatması planlanan PYD ŞERİDİ!

 

Epeydir bu köşede yazıp çiziyoruz; bölgede kartlar yeniden dağıtılıyor, Sykes-Picot’un yüz yıllık ömrü doldu diyoruz, haritalar yeni baştan çiziliyor diyoruz, haritaların yeniden çizileceği bu masaya Türkiye’yi oturtmak istemiyorlar diyoruz… PKK ile giriştiğimiz bu zorlu ve sinir bozucu mücadelenin bizi bu masadan uzak tutmaya yönelik olduğunu söylüyoruz, sınırımızın hemen ötesinde yedi düvel pozisyonlarını almışken bizi hendeklerle oyalamaya çalıştıklarını söylüyoruz… Söylüyoruz da, söylüyoruz.

 

Bana bütün bu söylemek istediklerimin resmini çizebilir misin Abidin?” deseydim, Abidin ancak bunu çizerdi, daha iyisini değil!

 

Şimdi bir de mevcut haritaya bakalım dostlar: 

Gerçi bu harita anlık değişmekte ama yine de son durum aşağı yukarı böyle sayılır. Haydi bu haritayı yorumlayalım beraber:

 

SARI bölgeler hâlihazırda PYD’nin elinde, hani Rusya’nın başkenti Moskova’da törenle ofis açan PYD’nin. Bu cepte!

 

Hatay’ın hemen güneyindeki KIRMIZI bölge (Lazkiye), Esad tarafından tamamen Rusya’nın kullanımına ve donanmasına tahsis edilmiş bir bölgedir. Rusya, “DAEŞ’e karşı(!) düzenlediği tüm saldırılarında” üs olarak Lazkiye’yi kullanmakta. Gerçi DAEŞ niyetine atılan tüm akıllı bombalar “yanlışlıkla(!)” Türkmenleri vuruyor ama neyse, kavgada yumruk sayılmaz, kurşun adres sormaz.

 

Arada bir de DAEŞ kontrolünde olan GRİ bölgeyi görmekteyiz dostlar. Bu bölgenin rengi sizi -sakın ha- yanıltmasın. YEŞİL bölgedeki Azaz’ın düştüğü gün (Allah göstermesin) bu bölgenin anında sarıya dönüşeceğinden şüpheniz olmasın! Zira DAEŞ, bu oyunun siyah piyonu ise, PYD beyaz piyonudur.

 

Türkiye, şu an bu iki SARI bölgenin birleşmesine izin vermemeye çalışıyor. Bu yüzden Azaz çok önemli ve Fırat’ın batısı bu yüzden kırmızı çizgimiz. Ayrıca Azaz, Halep ile Türkiye arasındaki “kordon bağı”; Türkiye bu bağı koruma gayretinde.

 

Kime karşı mı? Dünya’nın bütün emperyalistlerine karşı, hem de TEK BAŞINA ve YAPAYALNIZ!

 

Rusya’ya, İran’a, ADB’ye, İngiltere’ye, Fransa’ya, İsrail’e, Esad’a karşı…

PYD’ye, DAEŞ’e, PKK’ya, paralel yapıya karşı…

En acısı da gayri milli, gayri insani ve gayri ahlaki olarak paçalarından çekiştirip duran vahşi muhalefete karşı!

PYD’ye sırtını yaslayan, “PYD terör örgütü değildir” diyebilen ve “İran’la savaşırsak İran’ın safında yer alırım” diye ünleyen millet(!) vekillerine karşı…

TEK BAŞINA ve YAPAYALNIZ!

 

 

Ama rahat olunuz dostlar, Türkiye “hendek savaşında” sona gelmiştir ve bölgede bize rağmen bir haritanın çizilmesi ihtimal dâhilinde değildir. Türkiye bölgenin en operasyonel gücüdür ve her geçen gün ağırlığını daha fazla hissettirecektir.

 

Duydunuz mu bilmiyorum; Şubat başında, Türkmen Dağı bölgesinde Esad’ın generalleri ile Rus generaller arasında yapılmakta olan toplantıya bir baskın düzenlendi. 8 general ve 15 subay öldürüldü. Bunların yarısı Rus idi. Bu saldırı sonrasında Rusya Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov bakınız nasıl bir açıklama yaptı:

 

Bu büyük bir saldırı ve bu saldırının arkasındaki tek güç TÜRKLERDİR. Görülüyor ki sahada yani Suriye topraklarının her bir köşesinde TÜRKLER çok etkililer. Bu suikast unutulmayacak.

 

Ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yani Demirtaş ile baş başa görüşen Lavrov’un açıklaması: “TÜRKLERİN eylemleri Rusya’ya karşı eşi görülmemiş bir MEYDAN OKUMADIR. Bunun ikili ilişkileri etkilememesi mümkün değil.

 

Bölgede OYUN yeni başlıyor dostlar ve bu OYUN, biz “bitti!” demeden bitmez!

FAV’a atın bekleyin!

 

 

Kalınız sağlıcakla efendim.

 

 

 

kahramangunduz@gmail.com
twitter : @Kahraman_GunduzPAYLAŞ