Kula Kulluk Edene…
Yazar: Kahraman GÜNDÜZ   |    Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2016   |    795 Kişi tarafından görüntülendi.

“Her şey karanlık, nerde insanlık

Kula kulluk edene yazıklar olsun.”

Orhan Gencebay

 

Muhterem Dostlar,

 

Önceki yazımızda (Kuklalar ve Kuklacı), yaşadığımız bu darbe girişiminde ipleri tutan el hakkında yazmıştık, biraz daha buradan devam edelim istedim.

 

***

 

Graham Fuller’i tanır mısınız?

 

Kendisi ABD Merkezi Haberlama Teşkilatı'nın (CIA) eski Milli Haberalma Konseyi yardımcı başkanıdır ve bir dönem de CIA’in Türkiye Masası Şefi olarak görev yapmıştır.

 

Fetullah Gülen’in yayınevlerinden yayınlanmış operasyonel kitapları vardır ve hatta kızının ismi (şaka yapmıyorum) Ankara’dır. İşte bu kadar Türkiye sevdalısı(!) bir "abimizdir" Graham.

 

Ve bu Türkiye sevdalısı CIA ajanı Fuller, pek muhterem(!) hoCIA efendimizin ABD’de daimi oturma izni alabilmesi için (CIA direktörlerinden George Fidas, ABD Büyükelçisi Morton Abramowitz ve Amerika Evangelical Lutheran Kilisesi başpapazı Floyt M. Schoenhals ile birlikte) tavsiye mektubu yazacak kadar kadirşinas bir “abimizdir”. 

 

 

Fullerabimizin” kadirşinaslığı bununla da sınırlı kalmayacaktır. Fuller, akim kalan darbe girişimi sonrasında Huffington Post gazetesinde kaleme aldığı yazısında bakınız neler söylemekte:

 

"Geçen hafta Erdoğan'a karşı düzenlenen başarısız darbe girişiminin arkasında Gülen'in olmadığına inanıyorum. Elbette elde kanıt olmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Erdoğan zaten darbeden önce FETÖ'ye büyük bir darbe vurmuştu."

 

FETÖ’nün demokrasi yanlısı olduğu öne süren Fuller şöyle devam ediyor: "Erdoğan'ın FETÖ'yü terörist yapılanma olarak tanımlaması hareket hakkında az da olsa bilgisi olanlara çok saçma gelecektir, zira bu cemaat barış ve diyaloğa çok büyük önem vermektedir."

 

Şimdi sormazlar mı; “düğün değil, bayram değil Fuller FETÖ’yü neden öptü?” diye!

 

Graham Fuller’e tekrar döneceğiz dostlar.

 

***

 

Pek muhterem hoCIA efendimiz, Fuller’in bu “aşk mektubunu” karşılıksız bırakmadı ve New York Times gazetesinde kendi ismi ile yazdığı bir yazısını yayınlattı.

 

Bu yazıda hoCIA efendimiz “Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, 'hizmet' içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık.” dedi.

 

Devamında kendisinin Türkiye’ye iade edilmesi ile ilgili olarak da ABD yönetimine ricada bulundu: “Erdoğan'ın istediğini verme arzusu anlaşılabilir ancak Amerika buna direnmelidir.

 

HoCIA efendimiz daha önce de benzer mesajlar vermişti. Gülen’in, o seferki muhatabı Papa 2. Jean Paul’a cümlesi de şöyle idi: “Papalık Konseyi misyonun bir parçası olmak üzere burada (Vatikan) bulunuyoruz.

 

 ***

 

Önceki yazımızda “Kanaatim odur ki, BAŞ KUKLA daha fazla kalamayacaktır Pensilvanya’daki 400 dönüm üzerine kurulmuş villasında.” demiştik.

 

HoCIA efendinin New York Times’ta çıkan bu yakarışı, iade veya sınır dışı edilme tehlikesinin paçalarından aktığının belgesidir. Ayrıca “arkadaşları” ile birlikte KİMLER için çalıştığının itirafnamesidir.

 

***

 

Dönelim tekrar Graham Fuller’e biz.

 

Rivayet odur ki; darbe girişiminin gecesinde, 8 darbeci terörist tarafından Yunanistan’a kaçırılan helikopterimizin içerisinde “onur” misafiri olarak 9. bir kişi daha varmış.

 

Ravilerin ifadesine göre; helikopterimiz Türkiye sınırını geçince “ihtiyaç molası vermek üzere” iniş yapıyor, bu arada “onur” misafiri “ben buradan ayrılayım çocuklar, teşekkür ederim” diyerek arazi oluyor. Bu konuşma İngilizce lisanında gerçekleşiyor.

 

Daha sonra da 8 “kahraman” askerimiz helikopterimizi Dedeağaç’a götürüyor ve çalışır vaziyette Yunanlı “dostlarımıza” teslim ediyor.

 

İşte o helikopterdeki “onur” konuğunun; Ankara’nın babası, Türkiye sevdalısı(!), Gülen aşığı Graham Fuller olduğu söyleniyor.

 

Güya o helikopterin Yunanistan’a kaçırılmasının asıl ve gerçek sebebi, darbe girişimi arifesinde ülkemize gelen ancak -aksilik işte!- tam da o gün acil bir işi çıktığı için dönmek zorunda kalan Graham Fuller’in salimen “güvenli” bir yere nakli içinmiş.

 

Derler efendim, derler! Milletin ağzı çuval değil ki büzesiniz!

 

Biz de başkalarının yalancısıyız sonuçta!

 

 

Kalınız sağlıcakla.

 

twitter : @Kahraman_GunduzPAYLAŞ