Yoksa Siz Hâlâ Kararsız mısınız?
Yazar: Kahraman GÜNDÜZ   |    Yayın Tarihi: 26 Mart 2017   |    1043 Kişi tarafından görüntülendi.

“Gerçek çizmesini giyene kadar, yalan dünyayı dolaşır.”

Türk (belki de Fransız) Atasözü

 

Muhterem Okuyucu,

 

Bu mütevazı köşemizi takip eden dostlarımızdan bazıları, ısrarla, bu aciz kardeşinizden bir referandum yazısı beklediklerini belirttiler. “Abi, önümüz sandık, kafamız karışık, bize bir yol göster” dediler. Sizleri kıracak değilim ya!

 

Sevgili Dostlar,

 

İtiraf etmeliyim ki, başlangıçta benim de kafam az biraz karışıktı. Ancak HAYIR cephesini izledikçe kafam duruldu, dinginleştim ve tam bir aydınlanma yaşadım. Kalan şu üç beş günde -hala- kafanız karışık ve “ay ne bileyim, çok kararsızım” diyenlerdenseniz; size de ısrarla hayır cephesini takip etmenizi tavsiye edebilirim.

 

Misal, ülkemizin birliği, bütünlüğü ve refahı için yıllarca mücadele vermiş olan PeKeKe’nin yine ülkemizin hayrı için “HAYIR” demesini yok sayamayız herhalde? Buyurunuz izleyiniz, bakalım bu çağrılara kayıtsız kalabilecek misiniz?

 
 

Derken, CHP’li “profesörBinnaz Toprak’ın ikna edici tiviti ile müşerref oldum. O güne kadar kahvenin ne renk olduğunu bilmediğimi fark ettim. Gerçi tiviti okuduğumda, aklıma aynı renkte başka şeyler de geldi ama üç kez besmele çekerek şeytanı kış ettim. 

 

Sonrasında efendim; yine bir CHP’li olan Aykut Erdoğdu’nun tivitlerine rastladım. Referandumdan HAYIR çıkarsa dünyada Türk baharı yaşanacağını, yatırımların artacağını, işsizliğin biteceğini, turizmin canlanacağını, terörün son bulacağını… müjdeliyordu Erdoğdu. Hatta Zeki Müren de bizi görecekmiş bir rivayete göre.

 

Referandumdan HAYIR çıkarsa, yani mevcut sistem korunursa olacakmış bütün bunlar. Gerçi aklıma “bütün bunların elan olmasını engelleyen nedir o vakit?” diye münasebetsiz sorular hücum etti ama fazla oralı olmadım tabi ki.

 

 Ne yalan söyleyeyim, karar vermemde bu kardeşinize en büyük yardımı Sayın Kılıçdaroğlu yaptılar.

 

 

Kemal Abimiz, katıldığı programda bizleri bekleyen çok önemli bir tehlikeye dikkat çektiler. “Ya başbakan ile cumhurbaşkanı farklı partilerden seçilirse ne olacak? Asıl kavga o zaman çıkacak” dedi. Gerçi 18 maddeyi okumamış kimi gafiller yeni sistemde başbakanın olmayacağını söylüyorlar ama siz onlara aldırmayın.

 

 

Bir aydınlanma da Ahmet Hakan’ın bir yazısını okuyunca yaşadım dostlar. Hakan, yazısında yedi kişinin bir araya gelerek vücutları ile HAYIR yazabildiklerini ama EVET yazmanın mümkün olmadığını yazıyordu. Bu yüzden HAYIR dememizin yerinde olacağını söylüyordu (söylemeye getiriyordu). Bence gayet ikna ediciydi. Gerçi aynı koreografi ile HIYAR da yazılıyor ama orasını kurcalamayınız. 

 

 

Hala ikna olmadıysanız aşağıdaki görüntüleri izleyin dostlar:
 

 

HAYIR propagandası yapan terör örgütlerine her türlü kolaylığı sağlayan “özgür” Avrupa, EVET için çalışan bakanlarımıza bile izin vermiyor ve hatta EVET’çi vatandaşlara atlarla-itlerle saldırıyorsa illa ki bir bildikleri vardır öyle değil mi?

 

Buyurunuz bu görüntüler de İsviçre’den. Adamlar masraftan kaçınmamışlar, o kadar emek vermişler ve HAYIR için böyle bir yürüyüş düzenlemişler. Buna kayıtsız kalmak yakışır mı bizlere?

 

 

Hala ikna olmadıysanız, bu sefer bu işi bitireceğim. Bakınız HAYIR kampanyası için işini gücünü bir kenara bırakıp bizler için kahve kahve, köy köy, şehir şehir, ülke ülke dolaşan Barolar Başkanı Metin Feyzioğlu ne diyor: “Bir başta iki şapka olmaz.” Adam sizi ikna edebilmek için başka ne desin?

 

 

Muhterem dostlar,

 

Hala benim yaşadığım aydınlanmanın bir benzeri vücudunuzda hâsıl olmadıysa, en azından içiniz kımıl kımıl bile olmadıysa açın müzmin FETÖ’cülerin paylaşımlarına bakın.

 

Daha da olmadıysa; referandumdan EVET çıkarsa lokantaların ve muhtarlıkların kapatılacağı, ülkenin eyaletlere ayrılacağı, emekli maaşlarının kesileceği, başkanlığın babadan oğula geçeceği, aslında ortadan kalkacak olan meclisin 18 yaşındaki “çocuklarla” üniversite kantinine döneceği, 50 yeni vekil yüzünden ülke ekonomisinin batacağı… tehlikelerini hatırlatmama izin veriniz lütfen.

 

Efendim? Bunlar referandum maddeleri içerisinde yok mu dediniz? Nasıl yok?

Koca koca adamlar yalan söyleyecek değiller ya!

 

 

Kalınız sağlıcakla efendim.

 

twitter : @Kahraman_Gunduz

 

 

 PAYLAŞ