Dirilişin Eşiğindeki ‘’Yeni Türkiye’’
Yazar: Dr. Hakan KAYA   |    Yayın Tarihi: 14 Ocak 2015   |    1465 Kişi tarafından görüntülendi.

Ey Aziz Milletim! Bütün acılar elbet bir gün bitermiş.


Her dönem insanlarına bir misyon yüklermiş. Hoca Ahmet Yesevi zamanında Anadolu ereni, derviş olmak ya da Osman Gazi'nin gaza arkadaşı olan Nökerlerden biri olmak yada peygambere meftun, vurgun bir çift göz olmak...


Bizler Eski Türkiye’nin misyonsuz bir zamanın bir yıkıntı devrinin amaçsız, ruhsuz "KUŞAKLARIYIZ" onların tabiriyle.
Oysa ki şerefli, ulu insanların yüce gayelerin torunlarıydık.


Ülkemizde gerçek tarih eğitimi maalesef yok. Buna rağmen tarihi çok sevdim. Gerçi onlar sadece savaş tarihleriyle uğraşsalar da ben atların kişnemesini, kılıç şakırtılarını, ölmenin ve öldürmenin ne uğruna olduğunu kavramaya çalıştım. Uzun lafın kısası 350 sene Selçukiler 650 senede Osmanlılar ile tam bin sene dünyada en güçlü en süper güç biz idik. Denizler aşırı üzerinde güneş batmayan nam-ı değer Bahri bi payan İngiltere İmparatorluğu 1850 yılında Hindistan’a girdi. 100 yılcığı bile tamamlayamadan 1946 da kuyruğunu bacağına kıstıra kısıtıra ağzı mikroplu veremli bir adamdan (Gandi) kaçtı. 100 yıl bile süper güç olmayı başaramadılar. Biz Hindistan'ı alıp saraylar yapıp içine misk ceylanları, papağanlar koyup medeniyet kurarken Avrupa Ortaçağdaydı hem de en az 400 yıl Hindistan'da idik biz.


Sovyetler Birliği dünyayı yutmaya hazırlanıyordu ne oldu o koca Rusya İngiltere’den beter topsuz, tüfeksiz, düşmansız yıkıldı gitti. Onlar da 100 yılcık sürdüremediler süper güçlüğü.


Peki şanlı geçmişe ne oldu o şanlı büyük millet neredeydi 20 yy.da? 20 yy.daki bu hal bu eziklik bu rezillik neyin nesiydi?


Necip Fazıl’ın bir beyti geldi aklıma. Kuşak bele sarılan bir bez iken nesil yerine kullanılır oldu ne saçmalık. Bez ile nesilin ne alakası var? İşte kuşak benzeri uydurukça kelimelere Necip Fazıl merhum "ya bu kelimeler Türkçe değil yahut ben Türk değilim." diyerek isyan ediyordu.


Aynı şekilde tarih aynasında 20 yy.da gördüğüm millet Türk değil yahut ben değilim diye haykırıyor beynim.


Nereye gittin Osmanlı, aziz millet?


Tek cevap "İŞGAL EDİLDİĞİMİZ" gerçeği. Türk "AYDIN"larının savunmasına göre Irak, Afganistan, Suriye ve diğer yerler zaten bizim değil ya işgal sayılmazmış. İyi de peki ya evlerimiz, ya davranışlarımız, ya giysilerimiz, ya yazımız bunlar işgalin kanlı canlı en dobra göstergeleri değil de nedir?


Aydına bak aydına tarihin gerçeklerinden ve milletinin gerçeklerinden habersiz, dünyadan habersiz, bihaber olduğunun farkında bile değil. Eşşeğe "KAPLAN’’ demekle eşşeklikten kurtulmuyor ki aydınız dediniz durdunuz yüzyıllar boyunca haliniz budur Türk Aydınları.


İşte eski Türkiye: ölüsünü gömmeye kefen bulamayıp, kilime, halıya sarmak zorunda olan, ölüsünü inançlarına göre, töresine göre gömmeye İmam bulamayan, dininin ezanını Peygamberinin sünneti üzerine okuyamayan, köylüsün denilerek Ankara’da Ulus Meydanı'na sokulmayan, vatandaşın "İNSAN" yerine konulmadığı Avrupa Meftunu "ZİHİNLERİ KARANLIK, İSİMLERİ AYDINLIK" olan "TÜRK AYDININ" fikren, zikren, ticareten, siyaseten egemen olduğu ülke ESKİ TÜRKİYE’DİR.


Bu millet çok acı çekti. Başımızı kime eğdik ne Rus’a, ne İngiliz’e ne de başkasına. Başımızı Osmanlı'dan beri içimize sızmış olan, içimizdeki hainlere "YERLİ İŞGALCİLERE" eğdik.


İşte Yeni Türkiye: bu yerli işgalcilerden temizlenen devletle milletin barıştığı "DİRİLİŞ" meltemlerinin hakim olacağı ülkedir.


Birilerinin sesi çok çıkıyor. Öyle bir feryat ediyorlar ki ahları, figanları, feryatları gökkubeyi dolduruyor. Sanki bir canavarı boğazlıyor da onun feryadıymış gibi bu ses, bu feryat.


Bağırınız, çağırınız, olabildiğinizce feryat ediniz, nafiledir. Siz EY YERLİ İŞGALCİLER SİZE KOLAY ÖLÜM(!) YOK. GÜNAHLARINIZ, BU MİLLETE 300 YIILIK ZULMÜNÜZ O KADAR FENA Kİ, İHANETİNİZ O KADAR ŞEDİD, BÜYÜK Kİ CEHENNEMİNİZDEN ÖNCEKİ CEHENNEMİNİZ; BURADA DÜNYADA FİKREN, İTİBAREN, ZİHNEN, EKONOMİKMEN SIFIRA DÜŞÜP MİLLETİN GÖNLÜNDE, TARİH NEZDİNDE SİLİNİP GİTMENİZDİR. ÇÜNKÜ MİLLETİ EZMEYİ, ASLINI SİLMEYİ TARİHİ İNKAR ETMEYİ KENDİNİZE EN BÜYÜK AMAÇ, NİYET EDİNMİŞTİNİZ. İŞTE ŞİMDİ NİYETİNİZLE MUAMELE GÖRÜYOSUNUZ.


ÖLEN ESKİ TÜRKİYE BİLE DEĞİLDİR, FERYAT FİGAN EDEN YERLİ İŞGALCİLERDİR DİRİLEN İSE MİLLETİN ÖZÜDÜR, YENİ TÜRKİYE’DİR.PAYLAŞ