Ramazan Bayramı ve Duamız
Yazar: Prof. Dr. Ahmet KANKAL   |    Yayın Tarihi: 14 Haziran 2018   |    385 Kişi tarafından görüntülendi.
Allahu Teala Ramazan ayı boyunca yapmış olduğumuz her türlü ibadetletimizi, hayır ve hasenatımızı, tövbelerimizi en güzel surette kabul eylesin, hatalarımızı bağışlayıp eksiklerimizi tamama erdirsin inşallah.

Bir sonraki Ramazan'a sağlıklı, huzurlu, mutlu bir şekilde ve birlik beraberlik içerisinde ulaşmayı cümlemize nasip eylesin.


Bayramımızı milletimiz, devletimiz, İslâm âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile kılsın. Müslüman beldelerdeki ve tüm insanlığın üzerindeki zulüm ve haksızlıkları bertaraf etsin.

Zalimleri ıslah etsin, şayet ıslahları mümkün değilse "Kahhar" ismiyle kahretsin. Bizlere akıl ve güç versin ve bizleri tüm insanların huzur, barış, güven, adalet ve saadet içinde yaşaması için çalışanlardan ve bunu da gerçekleştirenlerden eylesin.


Sadece kendisine kul olduğumuzu, yalnızca ondan yardım istediğimizi bir kez daha ikrar ederken, bizleri doğru yola iletmesini, ayrıca imanla ve şükürle hayatımızı sonlandırıp felaha erişenler gurubuna dahil etmesini kendisinden niyaz eyliyoruz.

Bayramımız mübarek olsun, Bayramımız insanlığın bayramı olsun inşallah.


PAYLAŞ