Ahlak Savaşı
Yazar: Dr. Hakan KAYA   |    Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2018   |    758 Kişi tarafından görüntülendi.
Son zamanlarda yaşanan ve tekrarlanan sapkınlıklar çocuk istismarları kadın istismarlarına bakınca ülkenin aile ve okul eğitiminde ciddi problemlerimiz olduğu aşikar. Sadece caydırıcı kanunlar çıkarmak yaşanan sorunları çözemez. Eğitim sisteminin yeni baştan ele alınması gerekir. Toplumda top yekün AHLAK savaşı ve eğitiminin başlaması gerekir. Aksi takdirde gelecek günlerde toplumsal cinnet geçirebiliriz. Ülkemizde bir çok alanda özelliklede siyasi, ekonomik alanda davranışsal olarak giderek yaygınlaşan AHLAK dışılık var.

Din eğitimi, kuran eğitimi alanını doğru tanzim etmeliyiz. O GÜZEL PEYGAMBERİMİZİN söylediği “BEN GÜZEL AHLAKI TAMAMLAMAK İÇİN GÖNDERİLDİM “ düsturu üzerine kurulacak bir ahlak eğitimine ihtiyaç var.  Geçmişte yaban kuşları için vakıflar kuran ecdadımızın inşa ettiği merhamet medeniyetini  örnek alarak, onların yolundan giderek emparyalistlerin bozduğu ahlak ve merhamet pınarlarımızı yeniden coşturmalıyız.

Bu konuda iş iktidara düşmektedir. Milli eğitim ve aile bakanlıkları derhal AHLAK EĞİTİMİ KONSEYİ oluşturmalıdır. Bugün ülkemizin bekası için canını ortaya koyan kızılelma ülküsüyle mücadele eden Yusuf Has Hacibin öğretisi ile yetişmiş Türk-İslam ülkü erlerine bu kurumlarda yer verilmeli ve üstad Necip Fazıl ın dediği gibi her insanın MERHAMET MERHAMET diye seslendiği kutlu bir AHLAK EĞİTİMİ başlatılmalıdır. Bir hekim olarak inancım ve ülke olarak kurtuluşumuz AHLAK tadır. Tabiki derhal bu tür sapıklıklar için İDAM cezası zaruridir.

Gelin bu çağrıya ses verin.
Ahlaklı olmazsak ne müslüman oluruz ne de İNSAN. 
Kamuoyuna saygılarımla.


PAYLAŞ